SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy to ignoranci, jeśli chodzi o selekcję odpadów

41 proc. Polaków nie zwraca uwagi na to, do jakiego pojemnika wrzuca opakowania po sokach czy mleku. jeszcze rok temu taką niewiedzą wykazywało się 33 proc. badanych - pokazuje badanie Kantar TNS przeprowadzone dla Fundacji ProKarton. O selekcji odpadów i recyklingu wciąż wiemy niewiele.

Dołącz do dyskusji: Polacy to ignoranci, jeśli chodzi o selekcję odpadów

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
moja wspólnota mieszkaniowa ( Katowice, Ul. Wyplera budynki nr 8,10, 12 i 14) zabronili umieszczania segregowanych odpadów w kontenerach po drugiej stronie ulicy, bo specjalnie wybudowali dla naszych budynków wiatę na kontenery z odpadami zmieszanymi. Fakt że tez wybudowali to ustrojstwo bez przestrzegania przepisów budowlanych. Zostali już zgłoszeni za tą samowolką i tylko czekam aż rozbiorą to dziadostwo :) bo za pieniądze z budowy tego czegoś mogli ocieplić dach budynku albo zbierać na podłączenie do CO miejskiego.

Mam nadzieje że czytają to Janusze i Grażyny z wspólnoty xD
odpowiedź
User
wirtualnessapalke
Polacy to madrzy ludzie i na szczescie maja w dupie segregowanie odpadów, Polacy to nie lewicowe bezmozgie ameby. Polacy naszczecie, maja swiadomosc ze jedeyna strona ktora korzysta na segregowaniu przez nich odpadow jest firma wyworzaca smieci i NIKT WIECEJ! Brawo POLACY!
odpowiedź
User
Lubicz
Czyżby nowe prawo skomplikowało segregację śmieci do poziomu tak absurdalnego, że przekroczył on kognitywne kompetencje konsumentów w tym zakresie? Może juz czas cofnąć się w tym absurdzie i uprościć segregację na "zmieszane/biologiczne" i "reszta", skoro nowoczesne sortownie śmieci projektowane są przede wszystkim do segregacji śmieci zmieszanych i segregacja na nadmierną liczbę frakcji prowadzi do utrudnień w pracy automatycznych systemów w tych sortowniach.. Może czas wymagać od gmin nowoczesnych sortowni, a nie zamieniania domków jednorodzinnych czy kuchni w blokach w mini-sortowniki śmiec o jak widać niskiej efektywności? A na końcu 1 z 1000 do tego papieru i tak wrzuci rybę i po sprawie
odpowiedź