Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-10-27

A A A POLEĆ DRUKUJ

W produkcji drewnianych okien – każdy etap ma znaczenie

150x110

Produkcja okien drewnianych zmieniała się na przestrzeni lat. Dziś jest to bardzo nowoczesny proces, któremu towarzyszą zaawansowane technologie. Aby móc cieszyć się efektem końcowym należy zwrócić uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Cały proces produkcji okien rozpoczyna się od kluczowego elementu – wyboru drewna. Jego pochodzenie jest bardzo zróżnicowane – zaczynając od klasycznych propozycji, takich jak sosna, czy dąb, po drewno pozyskiwane z odległych rejonów świata jak sapele, iroko i teak, czy orzech amerykański. Jak uzyskać pewność, że okna będą wykonane dokładnie z tego surowca, który wybraliśmy? – Od początku naszej działalności wydajemy naszym produktom certyfikaty potwierdzające zastosowany gatunek drewna. Chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że zakupione przez nich okna lub drzwi charakteryzuje najwyższa oferowana jakość – mówi Jarosław Issel, Prezes Zarządu BMK Europe S.A, w którego skład wchodzi marka Urzędowski.

O wysokiej jakości okien decyduje odpowiednio wyselekcjonowane i przygotowane drewno. Doświadczeni stolarze będąc specjalistami w tej dziedzinie, znają właściwości jego poszczególnych gatunków. Wiedzą jak usunąć ewentualne skazy, znają wytrzymałość, rozkład słoi i wiele innych czynników wpływających na finalną jakość okien.

Obróbka maszynowa i ręczna precyzja

Kolejnym etapem jest proces obróbki maszynowej. Innowacyjny sprzęt, który wspiera pracę zespołu, pozwala na dokładniejsze i bardziej precyzyjne wykonanie każdego elementu. Nowe technologie doskonale wspomagają długotrwałe prace ręczne. Sprzęt najwyższej klasy wspiera bowiem proces czopowania, profilowania wzdłużnego oraz szlifowania. Przy bardziej złożonych, dokładniejszych i trudniejszych projektach, gdzie szczególnie liczy się precyzja wykonania, niezastąpiona jest tradycyjna stolarska praca ręczna, dzięki której można zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy element. Wielokrotne, manualne szlifowanie, niweluje efekt podnoszenia włókien drewna pomiędzy impregnacją i lakierowaniem.

Istotne procesy wykończenia

Kolejnym bardzo ważnym krokiem przy produkcji okien jest lakierowanie powierzchni drewna, zabezpieczające je przed starzeniem się lub czynnikami, które mogą uszkodzić ich strukturę. Automatyzacja tego procesu gwarantuje perfekcyjne pokrycie całej powierzchni, zwłaszcza miejsc pomijanych w przypadku lakierowania ręcznego. Po impregnacji i malowaniu drewno wymaga wysuszenia i wygładzenia drobnych nierówności. Następnym etapem jest okuwanie okna, które wymaga niezwykłej staranności i precyzji, aby wszystkie elementy były odporne na eksploatację przez długie lata.

 Ostatnie etapy prac

Montaż pakietu szybowego jest końcowym etapem produkcji. Nawet najbardziej nietypowe kształty i figury – łuki , skosy, trapezy, koła muszą być idealnie dopasowane. Nowoczesne pakiety oszkleń składają się z dwóch lub trzech oddzielnych szyb, podzielonych ramką dystansową, dzięki nim można uzyskać dużo większą izolację cieplną. Marka Urzędowski w swoim segmencie okien drewnianych posiada takie systemy jak Galux i Lexo, różniące się między sobą grubością profilu. Gramatura pierwszego z nich wynosi 88 mm i składa się z pakietu 3 szybowego, drugi to z kolei system 68 mm w pakiecie 2 szybowym. Takie zastosowanie występuje w coraz powszechniej wznoszonych budynkach energooszczędnych oraz w domach pasywnych.

Jakość potwierdzona kontrolą

W całym procesie produkcji, nie można zapomnieć również o tak istotnym elemencie jak znakowanie, czyli nadanie jakości produktu. Procedura ta jest bardzo ważna, ponieważ charakteryzuje właściwości okna, takie jak: wodoszczelność, odporność na obciążenia wiatrem, czy przenikalność ciepła. Oznakowania firmy wraz z informacją towarzyszącą, umieszczone są na produkcie w sposób widoczny, czytelny, niedający się usunąć. Sprawdzanie jakości produktu wykonuje się poprzez nadzór i badania przyrządów pomiarowych, surowców i materiałów składowych, procesów urządzeń produkcyjnych i gotowych wyrobów. Są one gwarancją profesjonalnego wykonania oraz doboru najlepszych surowców. Warto zatem wybierać producentów godnych zaufania, którzy spełniają wszystkie te normy.


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS