Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-11-04

A A A POLEĆ DRUKUJ

Makijaż permanentny

150x110
Makijaż permanentny jest zabiegiem który cieszy się stałą popularnością. Jest świetnym sposobem na podkreślenie zalet i ukrycie mankamentów urody. Zabieg ten polega na wprowadzaniu cienką igłą/igłami specjalnych barwników w górne warstwy skóry właściwej za pomocą urządzeń mechanicznych lub manualnie.

Po co wykonywać makijaż permanentny?
Makijaż permanentny ma szerokie zastosowanie. Może służyć podkreśleniu oprawy oka - pigmentacja brwi i kresek na górnej i dolnej powiece, czy zaakcentowaniu konturu lub całych ust. Oprócz funkcji estetycznej makijaż permanentny może pełnić również rolę rekonstrukcyjną. Za pomocą makijażu permanentnego możemy kamuflować rozstępy oraz blizny, natomiast u kobiet po mastektomii istnieje możliwość pigmentacji otoczki brodawki sutka.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?
Zabieg makijażu permanentnego wykonywany w profesjonalnym gabinecie jest w pełni bezpieczny. Należy zwracać uwagę na czystość i higienę miejsca. Odpowiednie barwniki powinny posiadać atest. Kolejną sprawą są igły. Powinny być wykonane ze stali chirurgicznej, jednorazowego użytku i być sterylne - czyli szczelnie zapakowane. Zwyczajowo igły takie otwierane są przy pacjencie.

Dla kogo jest taki zabieg?
W zasadzie dla wszystkich pań, które pragną podkreślić urodę, dla osób zabieganych, które nie mają czasu na makijaż, a chcą wyglądać perfekcyjnie, w przypadku kiedy ktoś nie potrafi lub nie może wykonać makijażu samodzielnie np. ze względu na drżące ręce lub słaby wzrok. Dla pacjentów po chemioterapii lub z różnymi formami łysienia plackowatego. Wreszcie dla osób które uprawiają sporty, ponieważ taki makijaż nie rozmazuje się. Za pomocą makijażu permanentnego można również skorygować asymetrię brwi i ust.

Czy makijaż permanentny będzie wyglądać naturalnie?
Doświadczona linergistka, czyli osoba wykonująca makijaż permanentny wie jak dobrać barwniki, żeby efekt zabiegu był naturalny. Celem zabiegu jest podkreślenie kolorów brwi i ust, a nie ich całkowita zmiana.

Jak długo makijaż permanentny się utrzymuje?
Wszystko zależy od rodzaju skóry. Przy cerze suchej makijaż permanentny może utrzymywać się do 5 lat, natomiast przy skórze tłustej 2-3 lata. Barwnik wypłukuje się stopniowo i w każdej chwili można pigmentację powtórzyć.

Czy zabieg boli?
Zależy to od indywidualnych odczuć. Przed zabiegiem stosuje się kremy znieczulające miejscowo i zwykle zapewniają one komfort podczas pigmentacji.
Czy skóra po zabiegu wymaga specjalnej pielęgnacji?
Po zabiegu przez tydzień smarujemy skórę specjalną maścią przyspieszającą gojenie. Nie należy w tym czasie się opalać, wysuszać skóry, pływać w basenie oraz zrywać złuszczającego się naskórka.

Autor:
kosmetolog Arleta Macierzyńska
wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach




Tylko na WirtualneMedia.pl

Galeria

PR NEWS