SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stacja Echo24 zamknięta. „Niewystarczające zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę tv”

Z końcem marca zamknięto dolnośląski kanał informacyjno-publicystyczny Echo24, żegnając się z jego wszystkimi pracownikami. - Spółka postawiła sobie założenie, że przez dwa lata będzie sprawdzać zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę telewizyjną w naszej stacji. Niestety, po tym okresie okazało się ono niewystarczające - uzasadnia Paweł Janosik, prezes Echo24. Jedynym udziałowcem spółki znów jest ATM Grupa.

fot. Facebook fot. Facebook

Stacja Echo24 zaczęła nadawanie w październiku 2016 roku. W ramówce były przede wszystkim programy informacyjne i publicystyczne o wydarzeniach we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku.

Kanał był emitowany w ramach należącego do spółki Echo24 dolnośląskiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, a także dostępny u niektórych operatorów kablowych (Vectra, UPC, Netia, SGT, Moico, Korbank, OTVK).

Z końcem marca Echo24 zakończył emisję. - Przy uruchamianiu kanału Echo24 spółka postawiła sobie założenie, że przez dwa lata będzie sprawdzać zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę telewizyjną w naszej stacji. Niestety, po tym okresie okazało się ono niewystarczające, w związku z czym podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu z końcem marca br. jego nadawania - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Janosik, prezes Echo24.

- Kilkudziesięcioosobowy zespół musieliśmy rozwiązać, natomiast jego część znalazła nowe lub podobne zajęcie w spółkach Grupy ATM - dodał Janosik. Według naszych informacji w szczytowym okresie w redakcji pracowało 40 osób. Cięcia zaczęły się w połowie ub.r., a większość pracowników zwolniono w br.

Głównym udziałowcem spółki Echo24 (początkowo działającej pod nazwą Telewizja Dolnośląska Echo) jest notowana na warszawskiej giełdzie firma producencka ATM Grupa. Początkowo miała 100 proc. udziałów Echo24, a w maju 2016 roku sprzedała 66,7 proc. jej udziałów Piotrowi Krupie (prezesowi i akcjonariuszowi spółki Kruk) i Markowi Majewskiemu (prezesowi Neonetu). W marcu br. ATM Grupa odkupiła od nich te udziały.

Według raportu finansowego ATM Grupy w 2016 roku Echo24 zanotowało 2,33 mln zł wpływów i 625 tys. zł straty. W raporcie za pierwsze trzy kwartały ub.r. nie podano dokładnych wyników Echo24, natomiast zaznaczono, że spółka zanotowała stratę.

Echo24 nadal jest natomiast właścicielem dolnośląskiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4). Są w nim dostępne stacje Polsat HD, TVN HD, Mango TV, 4fun.tv, Stars.tv i Eska TV. Sygnał multipleksu dociera do mieszkańców Wrocławia i Świdnicy oraz ich okolic.

- Wkrótce w miejsce Echo24 na multipleksie pojawi się jeden lub dwa nowe kanały - zapowiada Paweł Janosik.

Dołącz do dyskusji: Stacja Echo24 zamknięta. „Niewystarczające zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę tv”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolec
Miał zrobić program disco polo to nie chciał. Myślał, że gadające głowy same się sprzedadzą. Ludzie chcą też rozrywki. Zrób teraz kanał ATM powtórka 2
0 0
odpowiedź
User
Regionalna
Położyć kanał regionalny to trzeba mieć talent. Ntl 20 lat i tvt chyba też. Czy tam tematyka albo region jest ciekawszy? Jak się nastawia na zysk większy niż wkład własny to sory.
0 0
odpowiedź
User
Zagrobelny
Mogli zrobić trochę disco polo, trochę wróżek a pasmo regionalne z 2 h na dzień i byłoby ok. Na co tam te 40 osób? $ osoby kamerę trzymały? To nasz ośrodek TVP pewnie tyle nie ma osób.
0 0
odpowiedź