Z „Gazetą Wyborczą” żegna się Katarzyna Wężyk
Po 12 latach pracy z „Gazetą Wyborczą” rozstaje się dziennikarka Katarzyna Wężyk. W Agorze trwają obecnie zwolnienia grupowe.
Katarzyna Wężyk o odejściu z „Gazety Wyborczej” poinformowała w piątek na swoim profilu facebookowym. - Nie jest to łatwe, bo to kawał czasu, wysiłku i emocji i poznałam tam wspaniałych ludzi, których będzie mi brakować, no ale też trochę jednak za długo - przyznała.
- „GW” jeszcze za moich czasów była miejscem pracy, które wysyłało na wywiady do Nowego Jorku, zamawiało rozmowy z public intellectuals i długie teksty na tematy niekoniecznie bieżące. W magazynie Książki można się rozpisać, pobawić zdaniem, poczytać mądre rzeczy, i to było bardzo przyjemne.Wysokie Obcasy opublikowały mi tekst pod tytułem „Wypierdalać z kompromisem” i dały spróbować podcastu, który dawał mi ogromną frajdę i którego nowa odsłona wkrótce, już solo - wyliczyła.
- Daję sobie chwilę na skończenie książki, a potem szukam pracy. Także ten, tylko poważne oferty - zaznaczyła Katarzyna Wężyk.
CZYTAJ TEŻ: Zwolniono cały dział korekty “Gazety Wyborczej”
Wcześniej dziennikarka pracowała m.in. przez pięć lat w redakcji TVN24.pl, a także w „Panoramie” TVP. Napisała książki „Kanada. Ulubiony kraj świata” i „Aborcja jest”.
Zwolnienia grupowe w Agorze
12 lutego w Agorze ruszyły zwolnienia grupowe, które mają objąć do 180 pracowników: 150 z pionu prasowego i 30 z internetowego. Warunki redukcji zatrudnienia zostały uzgodnione z działającymi w spółce związkami zawodowymi.
Jak już informowaliśmy, z „Gazetą Wyborczą” rozstają się m.in. redaktorzy naczelni białostockiej i lubelskiej redakcji, a także Małgorzata I. Niemczyńska z magazynu „Książki. Magazyn do czytania” i Łukasz Kamiński z działu kultura. Zwolnienia objęły też większość osób z zespołu serwisu BIQdata.pl, przy czym witryna ma działać dalej. Z Agory po siedmiu latach pracy odchodzi również dyrektor marketingu Michał Bauer.
Od 4 marca drukowana „Gazeta Wyborcza” będzie ukazywać się jedynie w trzech wersjach regionalnych (zamiast jak obecnie siedmiu): dla Warszawy, północy i południa kraju. Zmniejszone zostaną objętości magazynu „Duży Format” oraz dodatku „Ekonomia+”.
CZYTAJ TEŻ: W Agorze trwają rozmowy na temat podwyżek. W tle zwolnienia
W czwartym kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” wynosiła 40 020 egz., po spadku rok do roku o 14,72 proc. (według danych Polskich Badań Czytelnictwa).
Dołącz do dyskusji: Z „Gazetą Wyborczą” żegna się Katarzyna Wężyk